Wydarzenia w grudniu

 

1.12.2020-Warsztaty kulinarne- pieczenie i zdobienie pierników. Prowadzi Agnieszka Kula

2.12.2020- LogoSensoryka / Laboratorium Bystrego Przedszkolaka. Prowadzi Natalia Goślińska i Małgorzata Borowicz

4.12.2020 – poznamy legendę o Świętym Mikołaju, na dzieci będzie czekała niespodzianka. Tego dnia stanie też na holu choinka, która w tym roku udekorowana zostanie skarpetkami dla ubogich i potrzebujących. – szczegóły akcji:
https://fb.watch/20ymmvHjGr/

8.12.2020 – Warsztaty plastyczne. Prowadzi Małgorzata Borowicz

9.12.2020-LogoSensoryka / Laboratorium Bystrego Przedszkolaka. Prowadzi Natalia Goślińska i Małgorzata Borowicz

10.12.2020 – „Herbatka zimowa”- przygotowanie herbatki zimowej przez dzieci. Prowadzi Monika Bąk

11.12.2020 – „Bezpieczeństwo i zdrowie”. Prowadzi Aneta Pawłowska

16.12.2020- Jasełka – w związku z obecną sytuacją Jasełka przygotowują Aniołki i Słoneczka osobno. Niestety nie możemy zaprosić na występ Rodziców. Jednak postaramy się nagrać najlepiej jak potrafimy film z przedstawienia. Prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci zgodnie z odgrywanymi rolami (nauczyciele grup powiadomią o szczegółach, prosimy o ich dostarczenie najlepiej  już 10.12 – wtedy odbędzie się próba generalna występu, miło byłoby gdyby mogła się odbyć w strojach)

18.12.2020 – Uroczysta Wigilia Przedszkolna – w tym roku każda grupa będzie świętować w swojej sali. Prezenty Gwiazdor  pozostawi w szatni. Prosimy w tym dniu o odświętny strój dla dzieci.

————————————————————————————–

 

29.11-24.12.2020r. Rekolekcje Adwentowe dla dzieci – zorganizowane przez Oddanie33.pl – przez Maryję do Jezusa. W dzieło to włączają się: Miłujcie się, ksiądz Teodor z Teobańkologią, Wojownicy Maryi, Kecharitomene i wiele innych. W dni powszednie dzieci uczestniczą w rekolekcjach w Przedszkolu, w weekendy – w domu. Rekolekcje będą ukazywać się codziennie o godz. 7:00 (my dostosujemy ich transmisję do naszego ramowego planu dnia) na FB oraz YouTube . Jednocześnie prosimy (za organizatorami), aby rozesłać tą wiadomość WSZĘDZIE – niech dotrze do rodziców, katechetów, kapłanów, sióstr zakonnych i wszystkich osób, które mają w rodzinie dzieci

30.11-24.12.2020r. Przedszkolne Spotkania Roratnie – codziennie rano w każdej grupie spotykamy się na modlitwie, wykonujemy zadania z Przedszkolnego Kalendarza Adwentowego. Dzieci codziennie przynoszą: serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami, lampiony wykonamy w przedszkolu (można też wykonać lampion w domu i przynieść do przedszkola). W ciągu całego Adwentu losowane będą obrazki, które dzieci będą zabierały do domu na stałe – im więcej serduszek z dobrymi uczynkami w ciągu Adwentu wrzuci do koszyczka przedszkolak, tym większe szanse na wylosowanie kartki niespodzianki.

24.12.2020r. – 15.01.2020r. Dyżur Przedszkolny w okresie świąteczno-feryjnym. W związku z ciągle niepewnym terminem ferii (pomysł MEN połączenia ich z przerwą świąteczną) prosimy o zapisy dzieci na w/w dni. Jeśli proponowany termin zostanie utrzymany, mielibyśmy trudność w pozyskaniu od Państwa informacji na ten temat. Jeśli termin ferii zostanie przesunięty, wówczas zbierzemy informację na podany nowy termin ferii.