Organizacja roku szkolnego od 1 września 2020

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci

Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Dziękujemy, że wybrali Państwo naszą placówkę, mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć miejsce gdzie dzieci będą się czuć dobrze i bezpiecznie.
Cieszymy się, że wkrótce zobaczymy naszych kochanych przedszkolaków, niektórych nie widziałyśmy już kilka miesięcy i bardzo się stęskniłyśmy.

Obecna sytuacja epidemiczna nie pozwala nam na zorganizowanie wspólnego  zebrania organizacyjnego, jednak pragniemy przekazać Państwu istotne informacje.

Od 1 września nasze Przedszkole będzie czynne od godziny 6 do godziny 17.

W grupie dzieci młodszych „Aniołków” (dzieci 3,4 letnie) nauczycielkami od 1 września będą panie: mgr Natalia Goślińska, lic. Monika Bąk a panią pomocą nauczyciela  Violetta Szymanowska.

W grupie dzieci starszych „Słoneczek” (dzieci 5,6 lenie) nauczycielami są: pani mgr Aneta Pawłowska, mgr Agnieszka Kula oraz pomocą nauczyciela: Anna Brych.

Pani Danusia Jęczmionka pełni funkcję  pomocy kuchennej.

Wszyscy nauczyciele zatrudnieni w naszym przedszkolu posiadają wymagane kwalifikacje do pracy z dziećmi, regularnie się dokształcają wzbogacając swoje umiejętności i pogłębiając wiedzę.

Istnieje możliwość indywidualnych spotkań z nauczycielkami (po wcześniejszym umówieniu się) każdego dnia o godzinie 7 lub 15.30. Kontakt e-mail do pracowników przedszkola otrzymają Państwo na początku września od nauczycieli grup.

Podstawową dokumentacją regulującą zasady działania naszej placówki jest  statut (dostępny na naszej stronie internetowej). Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego, którą wzbogacamy katolicką koncepcją wychowania.

• Wyprawka dla dziecka:

Aniołki (dzieci 3,4, letnie):

-kapcie wsuwane – prosimy aby buty na zmianę były łatwe do zakładania, najlepiej na rzep (prosimy o podpisanie)

-fartuszek do zajęć plastycznych (prosimy o podpisanie)

– dwa komplety ubrań na zmianę

– komplet pościeli (śpiworek lub kocyk i poduszka, prosimy o podpisanie, pościel będzie Państwu wydawana do prania w każdy piątek)

Słoneczka (dzieci 5,6 letnie):

– kapcie wsuwane (prosimy o podpisanie)

-fartuszek do zajęć plastycznych  (prosimy o podpisanie)

– komplet ubrań na zmianę

• Wyprawka plastyczne

Nauczycielki grup zakupią materiały potrzebne do realizacji zadań.

W tym roku szkolnym, tak samo jak w roku poprzednim, każda z pań nauczycielek będzie prowadziła warsztaty dla wszystkich dzieci (tematyka udostępniona zostanie na naszej stronie internetowej).

• warsztaty plastyczne, kulinarne, sensoryczne, muzyczne, eksperymenty naukowe itp., prowadzone przez Małgorzatę Borowicz, Natalię Goślińską, Monikę Bąk, Anetę Pawłowską, Agnieszkę Kula
  • warsztaty:  LogoSensoryka / Laboratorium Bystrego Przedszkolaka – (prowadzi Natalia Goślińska i Małgorzata Borowicz) – wprowadzone dodatkowo od tego roku szkolnego – bezpłatne dla wszystkich dzieci
  • cykliczne zajęcia ogrodnicze – tzw. ogródki Froebla –– prowadzi pani Aneta Pawłowska –wprowadzone dodatkowo od tego roku szkolnego – bezpłatne dla wszystkich dzieci

Kalendarz wydarzeń oraz informacja dotycząca zajęć dodatkowych zostaną udostępnione na stronie internetowej.

Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa (do odwołania) dzieci nie będą myły zębów.

Od 14 września dzieci młodsze „Aniołki” będą po obiedzie odpoczywały. Prosimy do tego czasu o dostarczenie śpiworka lub koca i poduszki.

Udostępniamy numer telefonu komórkowego 515-281-113, na który można SMS-em zgłaszać np. nieobecność dziecka.

Miejscem, gdzie zamieszczamy informacje, zdjęcia z życia przedszkolnego jest :

oraz strona internetowa:

www.przedszkoleswarzedz.caritaspoznan.pl

Prosimy aby przyprowadzać dzieci do przedszkola do godziny 8.15 (jesteśmy zobowiązani do przekazania informacji o liczbie dzieci danego dnia firmie cateringowej).

Płatności za przedszkole dokonujemy przelewem na konto Caritas Poznańskiej. Do 6- każdego miesiąca otrzymują Państwo od nas informację o kwocie do zapłaty i zobowiązani są Państwo ją uiścić do 15 każdego miesiąca. Zwroty za wyżywienie z danego miesiąca są odliczane w miesiącu następnym. Bardzo prosimy o terminowe regulowanie płatności oraz wpłacanie kwot zgodnych z rachunkiem.

Prosimy aby każdego dnia dzieci posiadały strój odpowiedni do pogody abyśmy mogły wychodzić  na  przedszkolny plac zabaw czy spacer.

Posiłki niezmiennie będzie dostarczała firma Cuda Garnki. Jadłospisy są udostępniane na naszej stronie internetowej.

Jeśli tylko będą Państwo chcieli porozmawiać jesteśmy do Państwa dyspozycji. W celu umówienia spotkania z dyrektorem przedszkola prosimy o  kontakt: przedszkole.swarzedz@caritaspoznan.pl

Podczas mojej nieobecności w placówce  zastępstwo za mnie pełni Pani Agnieszka Kula.

Życzymy sobie i Państwu dobrej współpracy. Wierzymy, że wspólnie będziemy troszczyć się o wszechstronny i harmonijny rozwój Państwa dzieci  oraz dbać  o dobro i rozwój naszej placówki.

Małgorzata Borowicz