Dzień Dziecka

Kochane Przedszkolaki, dziś z okazji Waszego święta – Dnia Dziecka pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia.
W Przedszkolu czekają na Was słodkie niespodzianki, które można odebrać dzisiaj od godziny 9 do 11.30 oraz jutro od godziny 15 do 16.30.

Dziś też nie będziemy przesyłać Wam zadań do wykonania a prosimy Waszych bliskich – mamusie, tatusiów, ciocie, wujków, babcie, dziadków itd. do udziału w zabawie aby uświetnić dzisiejszy wyjątkowy dzień.

„Dorośli – Dzieciom” to akcja  na naszym Facebooku z okazji Dnia Dziecka, która polega na przeczytaniu przez osobę dorosłą wiersza dla dzieci, opowiadania itp. i nominowaniu kolejnych osób do zabawy. Coś w stylu hot challenge, jednak nie trzeba rapować 😉 Przeczytany utwór należy wstawić pod tym dzisiejszym postem. Mamy nadzieję, że stworzymy duży zbiór wierszy dla dzieci w najlepszym możliwym wykonaniu 😍 Dzięki temu dzieci będą mogły poznać piękno literatury. Wiersze bawią, uczą i w przystępny sposób przekazują wiedzę. Rymowane teksty łatwo wpadają w ucho i zapadają w pamięć, doskonale rozwijają słownictwo. Czytanie rozwija koncentracje. Dziecko już po kilkukrotnej lekturze wiersza zapamiętuje wersy i potrafi je odtworzyć. To tylko niektóre zalety czytania dzieciom i mam nadzieję, że te argumenty zachęcą wszystkich do przyłączenia się do naszej akcji.

Wystarczy tylko:
1. Przeczytać wiersz, opowiadanie i je nagrać – nominując kolejne bliskie, znane Wam osoby aby przyjęły wyzwanie i oby jak największe grono zaangażowało się w akcję. Można nominować dowolną ilość osób
2. Wstawić nagranie w komentarzu pod postem a nauczyciele z naszego przedszkola mogą wstawić swój kolejny post.
https://www.facebook.com/przedszkoleswarzedz.caritaspoznan/videos/3898364670205842/

Nie podawajcie nazwisk osób nominowanych, jeśli nie macie na to ich zgody 🙂

Miło byłoby gdyby osoba nominowana wstawiła swoje wykonanie w ciągu 24 godzin.

Kto może przyłączyć się do akcji? Oczywiście każdy i liczymy, że będzie nas bardzo wielu.

Ważne – nie trzeba czekać na nominację, można ją uprzedzić i wstawić wcześniej swój wiersz. Liczymy na Państwa kreatywność, którą już wielokrotnie prezentowaliście. Zabawa trwa tak długo, jak tylko będą pojawiały się kolejne wykonania.

Pierwsze nominacje:
Pani Natalia G.
Pani dyrektor Agnieszka G. z Przedszkola „Promyki”
Pani Sylwia W.

Życzymy udanej zabawy i wierzymy w Państwa zaangażowanie oraz troskę o rozwój przedszkolaków. 💪😘🥰👨‍👧‍👦
Wspólnie działamy dla dobra dzieci!