Gry, zabawy i ćwiczenia logopedyczne online

Polecamy!!!

Drodzy Rodzice zachęcamy do korzystania z bezpłatnego obecnie innowacyjnego serwisu logopedycznego Mimowa, który poprzez gry i zabawy online ćwiczy poprawną wymowę u dzieci.

Mimowa wspomaga i uatrakcyjnia specjalistyczną terapię wad wymowy. Pomoce logopedyczne pojawiające się w serwisie podzielone zostały na kategorie, wyodrębnione ze względu na nazwę głosek nieprawidłowo artykułowanych, czyli „Seplenienie”, „Reranie” oraz „Kappacyzm i gammacyzm”. Dział „Gimnastyka buzi i języka” stanowi uniwersalny wstęp do każdego rodzaju ćwiczeń logopedycznych. Dodatkowo każdej grze towarzyszą różnorodne ćwiczenia do wydrukowania w formie pliku pdf. Stanowią one niezwykle atrakcyjne – zarówno pod względem merytorycznym jak i wizualnym, pomoce logopedyczne do pracy z najmłodszymi również poza monitorem komputera. Mogą być wykorzystywane przez rodziców, opiekunów, nauczycieli i logopedów, nie tylko do terapii wad wymowy ale również do wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci. Serwis MiMowa to unikalne zjawisko na rynku edukacyjnym, dlatego od chwili powstania znalazł on uznanie zarówno wśród specjalistów, jak i rodziców oraz dzieci. Większość dzieci w wieku przedszkolnym boryka się z problemem poprawnej wymowy jednej, bądź kilku głosek. Misją MiMowy jest zarówno pomoc w przeprowadzaniu samodzielnych ćwiczeń logopedycznych w domu, jak również wzbogacanie lekcji prowadzonych przez logopedów.

Zapraszamy również serdecznie do odwiedzenia serwisu edukacyjnego YUMMY.pl z grami i zabawami językowymi dla różnych grup wiekowych. Znajdziecie tam Państwo  gry dla dzieci w języku angielskim, niemieckim i francuskim, uczące w sposób najbardziej efektywny bo poprzez dobrą zabawę.

Bogatą bazę materiałów do druku (kart pracy, ćwiczeń, kolorowanek, gier analogowych, ozdób, modeli i nie tylko) znajdziecie Państwo w serwisie Printoteka.pl.

Aby w pełni skorzystać z możliwości strony MiMowa.pl należy zainstalować  Adobe Flash Player.

https://www.mimowa.pl/