Geniboty w naszym Przedszkolu

W naszym Przedszkolu pojawiły się nowe roboty do kodowania online i offline: GeniBoty. Są to niezwykle uniwersalne, wyposażone w wiele funkcji roboty edukacyjne do nauki programowania. Otwierają dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji. Zachęcają do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. GeniBot mówi w dwóch językach – polskim oraz angielskim, co ułatwia naukę młodszym dzieciom, ale także daje dodatkowe możliwości nauki języka angielskiego. Karty do kodowania oraz instrukcja są również przygotowane w języku polskim i angielskim. Innowacyjny, intuicyjny sposób programowania, niewymagający dostępu do sprzętu komputerowego, dedykowany szczególnie najmłodszym użytkownikom. Ułożony przy pomocy kart do kodowania program pozwala wprowadzić robota w ruch i sprawić, żeby wykonywał wybraną sekwencję poleceń. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznania podstawowych konstrukcji programistycznych. Uczy się jak stosować pętlę, warunki czy funkcje. Ten sposób kodowania wspiera też naukę czytania i pisania. Podstawowy zestaw kart dołączonych do robota pozwala wprowadzić go w ruch, zaprogramować barwę diod, zaprogramować wydawanie dźwięków, poruszanie się po narysowanej linii… a nawet przemieszczanie się na podstawie wykonanych działań matematycznych i poruszanie się po obwodach figur geometrycznych. Umieszczone na kartach piktogramy pozwalają na korzystanie z robota również dzieciom, które nie potrafią czytać. Możliwość ustawienia długości „kroku robota” sprawia, że idealnie pasuje zarówno do małych jak i dużych mat do kodowania.

(zdjęcia pochodzą ze strony: www.edu-sense.com/pl)