Organizacja/ Rekrutacja

INFORMACJE OGÓLNE

1. Przedszkole Niepubliczne p.w. Dzieciątka Jezus jest prowadzone przez Caritas Poznańską. Nadzór pedagogiczny prowadzi Wielkopolski Kurator Oświaty.
  2. Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.00 -16.45 w dni robocze od poniedziałku do piątku. Przerwa wakacyjna jest ustalana przez organ prowadzący.
  3. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku 2,5 -6 lat.
  4. Praca wychowawczo -dydaktyczna realizowana jest na podstawie programu wychowania przedszkolnego, który  jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego.
  5. Organizacje pracy w ciągu dnia określają ramowe rozkłady dnia dla poszczególnych grup, ustalone z uwzględnieniem wymagań zdrowia i higieny.
  6. Przedszkole zapewnia dzieciom właściwe warunki wypoczynku, zdrowia i bezpieczeństwa.
  7. Przedszkole oferuje dzieciom zajęcia dodatkowe uwzględniając życzenia rodziców.

WAKACJE

W OKRESIE WAKACJI PRZEDSZKOLE PEŁNI DYŻUR W MIESIĄCU SIERPNIU.

W LIPCU PRZEDSZKOLE JEST NIECZYNNE.

PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA

W przedszkolu funkcjonuje rekrutacja ciągła tzn. jeśli  w ciągu roku szkolnego przedszkole dysponuje wolnym miejscem możliwe jest przyjęcie dziecka w każdym miesiącu roku.

REKRUTACJA 2018/ 2019

• Od 01.03 do 31.03 należy złożyć kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola (dotyczy obecnych i przyszłych przedszkolaków)

W tym czasie trwa rekrutacja.

• 20.03 , godz. 16.30 -17.30 DRZWI OTWARTE

Zapraszamy osoby, które są zainteresowane naszym przedszkolem, kandydatów na przedszkolaków.

Podczas  zabaw dzieci będą mogły zapoznać się z przedszkolem, paniami.

Rodzice otrzymają wszelkie informacje na temat funkcjonowania przedszkola.

• WYNIKI REKRUTACJI: 25.04.2018 r zostanie udostępniona w przedszkolu lista dzieci przyjętych oraz lista rezerwowa.

• 18.05.2018 r podpisywanie umów (od godziny  9 do 16.30) na nowy rok szkolny (lub w innym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym)

DO POBRANIA

Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola na rok szkolny 2018/ 2019

Informacje na rok szkolny 2018/ 2019