Będziemy uczestniczyć w spektaklach teatralnych w przedszkolu w formie: online

 We wrześniu będziemy uczestniczyć w spektaklach teatralnych  online

Teatr pod Orzełkiem – Opowieści starego kredensu

 • Środa – 23 września – godzina 10:35
 • Reżyser: Mariusz Orzełek
 • Scenariusz: Mariusz Orzełek
 • Scenografia:Małgorzata Tarasewicz-Wosik
 • Obsada:Małgorzata Linkiewicz, Mariusz Orzełek
 • Czas trwania przedstawieniaok. 30 minut

Lalki stworzone z kuchennych przedmiotów, mieszkające w starym kredensie, nie mogą doczekać się wejścia na scenę! Stolnica staje się stolicą bajkowego królestwa, gdzie rządzi król Wałek Pierwszy, a w pobliskiej pieczarze hałasuje smok. Zwykły kuchenny ręcznik po zawiązaniu supełków zamienia się w lalkę biednego Jasia marzącego o legendarnym bogactwie, a kromka chleba ożywa! Tak oto, zapowiadają się opowieści starego kredensu. Spektakl na podstawie wiersza Wiery Badalskiej pt. „Przepraszam, smoku”.

Teatr pod Orzełkiem – 3x Królewna, 3x Smok

 • Czwartek – 24 września,  godzina 11:30
 • Reżyser: Mariusz Orzełek
 • Scenariusz: Mariusz Orzełek
 • Senografia: Małgorzata Tarasewicz-Wosik
 • Lalki: Iza Taresewicz
 • Muzyka: Agnieszka Glińska
 • Obsada: Małgorzata Linkiewicz, Mariusz Orzełek
 • Czas trwania przedstawienia ok. 45 minut

Lalkowa opowieść o trzech, bardzo różniących się od siebie królewnach. Choć wszystkie bajki zaczynają się tak samo, to w zależności od charakteru królewny, Złośnicy, Beksy lub Roztropnej dalszy ciąg jest zupełnie inny. Dzieci utożsamiając się z bohaterkami bajki uczą się, że w różnych sytuacjach życia mogą zachować się dobrze lub źle, a najlepszym orężem w walce z bajkowym Smokiem jak i codziennymi strachami jest uśmiech i rozwaga, a nie płacz i złość.

Bajka o szczęściu (25.09.2020, 11:20), język migowy

 • Reżyser: Marcin Ryl-Krystianowski, Mariola Ryl-Krystianowska
 • Scenariusz: Izabela Degórska
 • Scenografia: Olga Ryl-Krystianowska
 • Lalki: Olga Ryl-Krystianowska
 • Muzyka: Robert Łuczak
 • Obsada: Marcin Ryl-Krystianowski, Mariola Ryl-Krystianowska

Uniwersalna przypowieść o szczęściu, którego wciąż szukamy i często nie dostrzegamy oraz o przyjaźni, bez której czujemy się samotni i niepotrzebni. Skromne, ale szczęśliwe życie wiodą Staruszek z trójką zwierząt: Myszką, Kogucikiem i Świnką. Pewnego dnia pojawia się Handlarz, oferując różnorodne towary. Staruszek — początkowo niezainteresowany i nieufny — ulega złudnemu urokowi kolorowych przedmiotów. Po kolei wymienia zwierzątka na fajkę, nożyk i zegarek. Czy Dziadek zrozumie swój błąd i uda mu się odzyskać przyjaciół?